pazaryeli

Ticaret Yap Cesur Ol Para Kazan
İnsan zekası kadar hiçbir konu, psikolojide yoğun bir araştırma alanı olmamıştır. Bu alandaki en büyük atılım ise “duygusal zeka (emotion quotient)” görüşünün ortaya atılmasıdırSon zamanlarda oldukça çok karşımıza çıkan duygusal zeka (emotion quotient), kişinin kendisinin ve diğerlerinin hislerini ve duygularını izleme, bunlar arasında ayırım yapma ve bu bilgiyi düşünce ve eylemlerinde kullanma becerisini içeren, sosyal zekanın bir alt kümesidir. 
Nano dünya.........ve doğal zeka.........Örümcekler ve böcekler tavandan başaşağı iner.Yreçekimi kanununa rağmen sürüngenler dik duvarı rahatça tırmanabilir.Peki ama nasıl?Biyologlar ve fizikçiler hayvanın ayaklarının altında ince ve yapışkan tüyler olduğunu kanıtladılar.Hayvan ne kadar büyükse bu yapışkan liflerde o kadaro kadar ince olur.bu bilgiye sahip olmak pek cok alanda özellikle mühendislik alanında cıgır acma niteliginde...Bu sebepten dünya capındaki uzmanlar biyonik konusunda bilgilerini kullanarak teknolojiyi geliştirmeye cabalıyorlar.
Önceleri -doğuştan geldiğine inanılan- belli bir zekâ ile doğup yaşamını onunla sürdürme görüşü hakimken günümüzde, insan Zekâsının sınırları “neyin mümkün olabileceği” hakkındaki inançlarımızla ilgilidir. Hemen hemen her yaş ve yetenek düzeyindeki bireyin zihinsel fonksiyonları geliştirilebilmektedir. Aslında farkında olmaksızın kullandığımız Zekâmızın düzeyini, biliş ve algılama yeteneklerimizin nasıl harekete geçirileceğini keşfederek geliştirmeyi öğrenebiliriz.
 
Etkisiyle bizi oynatan ve canlandıran, bazen de duygusallaştırarak hüzünlendiren müzik parçalarını hepimiz biliriz. Peki bazı müzik parçalarının da hafıza ve zekayı geliştirebileceğini hiç düşündünüz mü? Yapılan bilimsel araştırma sonuçlarına göre bazı özel müzik parçaları bizi daha da zeki yapıyor. Bu özel müzik parçaları ritimleriyle insanın zihinsel potansiyelini çeşitli şekillerde etkiliyor. Bu özel ritimler, sağladığı birçok avantajların yanında, en çok aşağıda belirtilen hususlardaki pozitif katkıları ile dikkati çekiyor
Bundan uzun yıllar önce uzak diyarlarda yaşayan genç bir prens vardı.Çocukluğundan itibaren genç prens, gelecekte ülkesinin kralı olmak için hazırlandı. Genç prense binicilik, resim, taş oymacılığı, yazmak vs gibi çok farklı beceri e yetenekler öğretildi.