pazaryeli

Ticaret Yap Cesur Ol Para Kazan

 
WEB SİTESİ NASIL YAPILIR?

Web sitesi kurmak için izlenecek adımları şöyle özetleyebiliriz:

-DOMAİN:
Önce sitenizin içeriğine uygun bir alan adı almalısınız. Bu açacağınız bir dükkanının tabelasını yaptırmak gibidir. İnternette sadece alan adı tescili ile uğraşan firmalar vardır. Fiyatı ortalama 15 lira civarındadır.
 
-HOSTİNG:
Daha sonra size bir dükkan lazım, yani sitenizi yayınlayacağınız bir alan gerekiyor. Normal bir site için en az 250 MB alan olmalıdır. Ne kadar büyük alan alırsanız ödeyeceğiniz fiyat o kadar artar. 250 MB alanların fiyatları da en az 20 dolar kadardır.
Sadece domain ve hosting(alan kiralama) aldığınız zaman en az 45 lira ödersiniz. Ama ortada hala hiçbir şey yoktur.
 
-WEB TASARIM:
Bir dükkan açtığınızda nasıl ki dekor yapıyor ve mallarınızı koymak için raflar yapıyorsanız site kurmak için de sayfayı tasarlamanız gerekiyor. Bunun için ihtiyacınız olan şey Frontpage veya Dreamweaver gibi sayfa editörleridir. Bunlarla ciddi siteler yapmanız için aylarca çalışıp tecrübe kazanmanız gerekir. Bunun yanı sıra bu ürünleri bedava bulamazsınız. Veya HTML, php, asp gibi site tasarım dilleri bilmeniz gerekir ki, bu yıllarca tecrübe veya eğitim gerektirir.
 
-İÇERİK:
Sayfaları tasarladıktan sonra içerisine yazı veya resimler eklemeniz şart. Aksi halde sitenin hiçbir cazibesi olmaz. Reklam bile alamazsınız.
 
-YAYINLAMA:
Her şeyi hallettikten sonra sıra yayınlamaya geliyor. Bunun için de ftp programlarına ihtiyaç bulunmaktadır. Çünkü yaptığınız her şey kendi bilgisayarınızdadır. Çalışmalarınızı ftp programı yardımıyla size internet hizmeti sağlayan hosting firmasının server'ına göndermeniz gerekir. İnternette ftp programlarını bedava bulmak mümkündür.
 
-ZİYARETÇİ ÇEKME:
Siteyi yayınladınız her şey bitti mi? Elbette hayır. Bir dükkan açtığınızda reklam yapmazsanız müşteri gelmez veya az gelir. Yayınlandıktan sonra kendi haline bırakılan bir siteye günde 4-5 tane ziyaretçi gelir. Bunu çoğaltmak için ücretli veya ücretsiz yöntemler bulunmaktadır. Ziyaretçisi çok olan siteler satış yaparak veya reklamlardan gelir elde edebilmektedirler.

HAZIR SİTE KURMAK:

Bir hazır site aldığınızda yukarıdaki işlemlerden kurtulursunuz. Bizim sitemizden alıp almamanız önemli değil, ama hazır site aldığınızda size bir şifre gönderilir, yani dükkanınızın anahtarı. Bu şifre ile sitenize girip 5 dakika içerisinde içeriği olmayan bir site oluşturur ve yayınlarsınız. Yani dükkanınızın dekorasyonunu size bedava olarak verilen raflardan istediğinizi seçerek yapabilirsiniz. Bizden hazır site alırsınız sizi en çok uğraştıracak olan şey tasarım seçmektir. Çünkü 700’e yakın tasarım, her tasarımda başlık için kullanacağınız 2 resim ve 3 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Hepsi birbirinden güzel bu tasarımları seçmek biraz zaman alır. Seçtiğiniz tasarımı değiştirmek için sadece bir tık yeter. Tasarım değiştirdiğinizde içerik kesinlikle değişmez.


Web Sihirbazı Site Yönetimi
Hazır Site Sihirbazı
Web Sitesi Kurma Rehberi
Wordpress Videolu Kursu