pazaryeli

Ticaret Yap Cesur Ol Para Kazan
       

 

 

Beyin dalgalarıyla iletişim
İngiliz bilimciler beyin dalgalarını elektrik sinyallerine dönüştürerek iki kişinin çok basit düzeyde iletişim kurmasını sağladı. İngiliz bilimciler birbirinden uzak iki insanın beyin dalgalarını internetten taşıyarak

 
 
Tarihin en ilginç hırsızlığı belki de 18 Nisan 1955 yılında patolog Thomas Harveytarafından Princeton Üniversitesi'nde gerçekleştirilmişti. Harvey o gün otopsi laboratuvarına getirilen bir ölünün beynini çalmıştı.
Ezberlemeniz gereken formülleri, listeleri, tarihleri, olayları ve benzeri önemli noktaları renkli kağıtlara yazıp evinizde sık sık baktığınız yerlere mesela ayna kenarına, çalışma masanızın üzerine, bilgisayar ekranınızın köşesine veya uyandığınız zaman görebilmeniz için tavana yapıştırabilirsiniz.
 
 
Beyindeki her faaliyet, belli bir enerji üretir. Duygularımızın yönlendirmesi ile oluşan düşünce de beyinde enerji yükünün oluşmasına yol açar. Bu biriken enerjiyi, yönlendirme ile kullanabiliriz.
eyin implant’ları kullanımının altında yatan neden; kas titremeleri ve beyin faaliyetini kontrol eden bazı bölgelerin aşırı çalışması sebebiyle oluşan semptomları kapsayan Parkinson Hastalığı (Ellerde titreme, hareketlerde yavaşlamayla beliren bir orta-yaş hastalığı) için daha basit bir cerrahi tedavinin bulunmasıdır.
 
 
İnsanın karakutusu keşfediliyor Psikiyatrinin yeni yıldızı 'beynin yapısı'. Bu karmaşık yapının sırları kimi bağımlılıkların ve sorunların kaynağını ortaya çıkarıyor, sapmaların tedavisinde yeni ufuklar açıyor. Çağımızın bir numaralı sorunu, her gün binlerce insanın karşı karşıya kaldığı ruhsal çöküntüler.
Beyin nöronların düzgün bir şekilde fonksiyon görmelerini sağlamak için kayda değer bir miktarı, beden gücünün yüzde 20 kadarını kullanır. Beynin herhangi bir insan organından daha fazlasını, bedenin toplam yükünün yüzde 20 kadarına tekabül edenini kullandığı iyice anlaşılmıştır..
 
 
İnsan beyni biyolojik bir bilgisayardır. Zeka ve hafızası güçlü insanlarla sıradan insanlar arasında zihinsel bilgisayarlarında çok az fark vardır. Ancak başarılı insanlar beyin bilgisayarlarını kullanmayı iyi bilmektedirler.
Dr. Jill Bolte Taylor Harvard'da egitim gormus bir
'neuroanatomist'tir. Harvard Beyin Doku Kaynagi Merkezinin (Harvard Tissue Resource Center) ulusal konusmacisi olan Dr. Taylor, ayrica kanserle mucadelede atomun parcaciklarindan protonu kullanan Midwest Proton Radiotherapy Enstitusunun danisman Neuroanatomist'idir.
 
 
Cinayet, ırza geçme ve benzeri gibi ağır suçları işleyen psikopatların beyin yapılarının biyolojik olarak, diğer insanlarınkinden farklı olduğu belirlendi. Britanyalı bilimcilerin çalışmaları sonucunda, bu kişilerin beyinlerinin duygularla ilgili bölümüyle (amygdala), dürtüleri ve karar almayı yöneten bölümü (orbitofrontal cortex) arasındaki "bağlantıların" hatalı olduğu belirlendi.
Neden kadınlar erkeklerden dahaçok ağlar, neden korku filmleri bu kadar korkunçtur ve neden ağrı gerçekten de aklımıza saplanıp kalır?
elsefeciler, sinirbilimciler ve konunun uzmanı olmayan kişiler bilincin/zihnin nasıl ortaya çıktığını uzun süreden beri merak ediyor. Beyin üzerine yapılan daha kapsamlı araştırmalar sonucunda yüzyıllardır akılları kurcalayan sorun çözülebilir.