pazaryeli

Ticaret Yap Cesur Ol Para Kazan

Ezberlemeniz gereken formülleri, listeleri, tarihleri, olayları ve benzeri önemli noktaları renkli kağıtlara yazıp evinizde sık sık baktığınız yerlere mesela ayna kenarına, çalışma masanızın üzerine, bilgisayar ekranınızın köşesine veya uyandığınız zaman görebilmeniz için tavana yapıştırabilirsiniz.

Öncelikle sınavda sorumlu olduğunuz konuları belirleyin ve bir yere not edin. Daha sonra hangilerinin daha önemli olduğunu işaretleyerek bu konulara öncelik ve ağırlık verin.

Hangi gün hangi konuya ne kadar süre çalışacağınıza dair plan yapın. Son bir haftanızı tüm konuların genel bir tekrarına ayırın.

Derste aldığınız notları özetleyin. Önemli noktaları yazarak rutin sınav çalışması dışında her gece yatmadan önce bunlara göz atın.

Sınavda soru çıkacak her konuyu sistematik olarak çalışın. Önemli noktaları, kilit bölümleri ve kritik kısımları gözden geçirin ve tam olarak anladığınıza emin olmak için öğrendiklerinizi bir yakınınıza anlatın.

Dersi Derste Dinleyin
Kendi kendinize ara ara sınavlar yapın. Çıkması muhtemel soruları kağıda yazarak cevaplandırın. Empati yaparak hocanın size soracağı soruları düşünün ve onlara çalışın.

Hafıza yöntemleri kullanın. Diyelim ki prizmadan yansıyan renkleri ezberlemeniz gerekiyor. Kırmızı, Sarı, Yeşil, Mavi, Mor, Turuncu. Bu renklerin harfleriyle hatırda kalacak bir cümle oluşturabilirsiniz. Örneğin: Karşı Sokaktaki Yalnız Muhallebici Muhallebi Taşıyor. Çok daha orjinal ve sıradışı cümleler oluşturabilirsiniz. Bu sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Yazarak, gerekli yerlerde sesli okuma yaparak, şekil ve grafikler çizerek, resimlendir erek çalışın.

Sınavdan önce uykunuzu iyi alın. Dinlenmenize ve beslenmenize dikkat edin. Son akşam balık yiyin; bu, düşünce gücünüzü pozitif yönde etikler.

Pozitif düşünün ve sınavdan tüm soruları Başarıyla cevaplandırmış olarak çıktığınızı hayal edin.